No Products in the Cart
| Varietal | Chardonnay |
|---|---|
| Vintage | 2013 |
| Rating | 92-96 RP |
| Bottle Size | 750 ml |
| Bottle Quantity | 1 |
| Country | USA |
| Region | California |
| Location | North Coast |
| Producer | Aubert |
| Color | White |
| Wine Type | Table |
| Robert Parker | 92-96 RP - The 2013 Chardonnay Larry Hyde & Sons reveals a greenish hue to its gold color as well as crisp acidity, hints of orange blossom, white peach, white currants and mangoes. This fresh, beautifully fruited, medium to full-bodied, rich wine should drink well for 10-12 years. |
|---|
| Wine Spectator |
|---|
| Burghound |
|---|
| Varietal | Chardonnay |
|---|---|
| Vintage | 2013 |
| Rating | 92-96 RP |
| Bottle Size | 750 ml |
| Bottle Quantity | 1 |
| Country | USA |
| Region | California |
| Location | North Coast |
| Producer | Aubert |
| Color | White |
| Wine Type | Table |
| Varietal | Chardonnay |
|---|---|
| Vintage | 2013 |
| Rating | 92-96 RP |
| Bottle Size | 750 ml |
| Bottle Quantity | 1 |
| Country | USA |
| Region | California |
| Location | North Coast |
| Producer | Aubert |
| Color | White |
| Wine Type | Table |
| Varietal | Chardonnay |
|---|---|
| Vintage | 2013 |
| Rating | 92-96 RP |
| Barrels |
|
| Style |
|
| Owners |
|
| Region | California |
| Location | North Coast |
| Producer | Aubert |
| Winemaker |
|
| Production |
| Robert Parker Rating | 92-96 RP - The 2013 Chardonnay Larry Hyde & Sons reveals a greenish hue to its gold color as well as crisp acidity, hints of orange blossom, white peach, white currants and mangoes. This fresh, beautifully fruited, medium to full-bodied, rich wine should drink well for 10-12 years. |
|---|
| Antonio Galloni Rating |
|---|
| Wine Spectator Rating |
|---|
| Burghound Rating |
|---|

