No Products in the Cart

| Varietal | Chardonnay |
|---|---|
| Vintage | 2014 |
| Rating | 99 RP |
| Bottle Size | 750 ml |
| Bottle Quantity | 1 |
| Country | USA |
| Region | California |
| Location | North Coast |
| Producer | Aubert |
| Color | White |
| Wine Type | Table |
| Robert Parker | 99 RP - 2014 Aubert Lauren Vineyard Chardonnay - 99 pts! Flirting with perfection is the 2014 Chardonnay Lauren Estate, from 16-year-old vines, which offers great extract, richness, and plenty of honeysuckle, tropical fruit and citrus oil. The wine, showing its concentration because of the drought year, should easily last 12-15 years. |
|---|
| Wine Spectator |
|---|
| Burghound |
|---|
| Varietal | Chardonnay |
|---|---|
| Vintage | 2014 |
| Rating | 99 RP |
| Bottle Size | 750 ml |
| Bottle Quantity | 1 |
| Country | USA |
| Region | California |
| Location | North Coast |
| Producer | Aubert |
| Color | White |
| Wine Type | Table |
| Varietal | Chardonnay |
|---|---|
| Vintage | 2014 |
| Rating | 99 RP |
| Bottle Size | 750 ml |
| Bottle Quantity | 1 |
| Country | USA |
| Region | California |
| Location | North Coast |
| Producer | Aubert |
| Color | White |
| Wine Type | Table |
| Varietal | Chardonnay |
|---|---|
| Vintage | 2014 |
| Rating | 99 RP |
| Barrels |
|
| Style |
|
| Owners |
|
| Region | California |
| Location | North Coast |
| Producer | Aubert |
| Winemaker |
|
| Production |
| Robert Parker Rating |
|---|
| Antonio Galloni Rating |
|---|
| Wine Spectator Rating |
|---|
| Burghound Rating |
|---|

